چند توصیه به خواهران مسلمان!

خواهران محبوبم از موارد و کارهای زیر بپرهیزید و جداً بر حذر باشید

1- دوستان ناباب و بد: که شما را بسوی بدیها و گرفتاریها و خلافکاری و کارهای زشت و آتش دوزخ می ‌‌کشانند.

قال (صلى الله علیه وسلم) «المرءُ على دین خلیله» مرد بر کیش دوست صمیمی خود است.
یار بد بدتر بود از مار بد  
تا توانی می گریز از یار بد
یار بد هم جان و هم ایمان زند
مار بد تنها تو را بر جان زند
2- خلافکاری و متلک گوئی: از محرمات بسیار زشت و ناپسند و بمانند سرطان غافلگیر کننده است. جوانان آن را ساده می‌پندارند در حالیکه آنها را به نابودی و مرگ می ‌کشاند.
خداوند می ‌فرماید: ﴿فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ﴾. «بگونه‌ ای هوس انگیز سخن نگوئید».
3- بـــازارهــا: منشأ و مرکز گناهان و بدیهاست. از رفتن به بازار مگر برای حاجتی خوداری کنید. مواظب باشید و احتیاط کنید.
۴- ناسپاسی شوهر و لعن گفتن زیاد: رسول اکرم (صلى الله علیه وسلم): «تصدقن فإنی رأیتُکنَّ أکثرَ أهل النارِ. فقلن: وَلِمَ یا رسولَ الله؟ قال: تکثرن اللَّعن وتکفرن العشیر. (رواه البخاری). پیامبر (صلى الله علیه وسلم) خطاب به زنان فرمودند: صدقه دهید همانا اکثر اهل جهنم شماها هستید. گفتند: چرا ای رسول خدا؟ فرمود: لعن زیاد می فرستید و نسبت به شوهرانتان ناسپاس هستید.
5- تقلید از زنان کافر: با تقلید مدلها و لباسها و عادتهایی که شما را به برهنه شدن و رها کردن حجاب اسلامی دعوت می ‌کنند – مانند کوتاه نمودن مو – مدلهای آرایش مو گِرْد نمودن، و ژولیده نمودن «فرفری و درهم برهم کردن سر» باریک نمودن و حرص زیباپرستی.
6- پدیده عاشق شدن بین جوانان: بطوریکه یکی به شدیدترین شیوة محبت، عاشق و شیفته دیگری می ‌شود و شب و روز به وی می ‌اندیشد و ساعتهای طولانی تلفنی با او صحبت می ‌کند و گاهی اوقات از کارهای وی تقلید می ‌نماید، این نوع عشق حرام است و توبه نمودن و دوری از اسباب آن و اجتناب از آن واجب است.
7- کشف عورت: نزد زنان کافر یا غیر آنها شدیداً حرام است.
۸- خرید مجلات مبتذل: همچنین گوش دادن به آوازها و نگاه کردن به کانالهای مبتذل ماهواره ‌ای، چرا که حقیقتاً این کارها اسباب و وسایل انحراف و دلمردگی و اندوه‌ آور می ‌باشند-
9- دراز کردن ناخنها: قال انس (رضی الله عنه): «وَقَّتَ لنا النبی صلى الله علیه وسلم فی قص الشارب وتقلیم الأظافر وحلْق العانة فی کل أربعین یوماً مرة». (مسلم وأحمد).
انس (رضی الله عنه) می ‌گوید که پیامبر (صلى الله علیه وسلم) به ما اصحاب سفارش می ‌کرد که هر چهل روز یکبار سبیل و ناخن را کوتاه و موهای زائد بدن را بتراشیم.
10-اوقات فراغت و بیکاری: اوقات فراغت خود را با برنامه‌ های دینی و مفید برای دنیا و آخرت سپری نمائید... یعنی اوقات فراغت خود را با برنامه‌ هایی سپری نمائید که هم برای دنیا و هم برای آخرت مفید باشد.

/ 1 نظر / 25 بازدید
سرگل

ممنون از نصیحت ت خدا توفیقمان بدهد پیرو قران سنت قرار بده